Przewodnik

Muzeum rybołówstwa w Niechorzu

Położenie: Państwo: Polska
Region: Zachodnie Pomorze
Miejscowość: Niechorze
➨ Zobacz także oferty z: Polska   -    Zachodnie Pomorze   -    Niechorze

Opis:
Muzeum rybołówstwa jest położone przy głównym trakcie spacerowym łączącym Niechorze z Pogorzelicą.

Latarnia ta spełnia oprócz funkcji wystawienniczych rolę lokalnego centrum kultury. Miejsce to gromadzi wszystkie aktywne stowarzyszenia działające na terenie Gminy Rewal. Odbywają się w nim spotkania, wykłady, warsztaty a nawet spektakle teatralne. Oprócz stałej ekspozycji poświęconej rybołówstwu morskiemu, muzeum organizuje liczne wystawy czasowe. Wszystkie ekspozycje stanowią same w sobie gotowy scenariusz lekcji muzealnych, które mogą być pomocne w realizacji ścieżek przedmiotowych, programów wychowawczych czy szkolnych wycieczek turystyczno-krajoznawczych.

Proponowane tematy lekcji muzealnych:

 1. Rybołówstwo bałtyckie na Pomorzu Zachodnim w XX wieku
 2. Co to jest Muzeum?
 3. Gmina Rewal wczoraj i dziś
 4. Trzęsacz - historia pewnego kościoła na klifie
 5. Latarnie morskie polskiego wybrzeża
 6. Dawni i nowi mieszkańcy Pomorza Zachodniego- zmiany etnograficzne na Pomorzu po 1945 roku
 7. Turystyczne i przyrodnicze atrakcje wybrzeża rewalskiego

  W/ w tematy lekcji mogą być realizowane w sali wykładowej niechorskiego muzeum lub w terenie. Wszystkie opierają się o zgromadzone w muzeum eksponaty i materiały, które ilustrują oraz są podstawą do prowadzenia danego tematu. Lekcję prowadzi nauczyciel historii z ukończonymi studiami podyplomowymi WOS.
  Lekcja muzealna trwa od 45 do 60 minut.
  Koszt niezależnie od wielkości grupy - 20 zł

  W MRM w Niechorzu można wynająć przewodnika terenowego (licencja wojewody zachodniopomorskiego nr: 308/ 00), który może zabrać na wycieczkę w najbardziej interesujące zakątki województwa. Możliwość zorganizowania transportu na miejscu. W budynku muzeum można również zdobyć podstawowe informacje turystyczne oraz zakupić materiały promocyjne czy krajoznawcze.

  Muzeum otwarte dla zwiedzających:
  codziennie w godzinach od 10.00 do 16.00
  Możliwość rezerwowania innych terminów wejścia

  Cennik biletów :

  • Normalny - 6 zł
  • Ulgowy - 4 zł
  • Grupy zorganizowane - 3 zł
  • Rodzinny - 14 zł
  • Opiekunowie - bezpłatnie
  • dzieci do lat 4 - bezpłatnie
   Podane ceny oraz godziny otwarcia obowiązują od Października do Czerwca
   W sezonie letnim muzeum jest otwarte codziennie (może wzrosnąć cena biletu).

   W sezonie letnim w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu można będzie zobaczyć wystawę żywych ryb w akwariach pt. "Drapieżniki z mórz i oceanów". Jest to wystawa czasowa , która już po raz trzeci gości w nowo wyremontowanej i oddanej na potrzeby muzeum oraz domu kultury, okazałej willi z lat 30 -tych przy Al. Bursztynowej 28. Oprócz tego dostępna jest również wystawa stała pt. "Rybołówstwo bałtyckie". Bilety na obie ekspozycje kosztują 10 zł a ulgowe 8 zł ( grupy zorganizowane 6 zł ). Od tego lata w budynku muzeum rusza Punkt Informacji Turystycznej, gdzie można będzie także skorzystać z usług ksero. Na miejscu dostępne są materiały promocyjne oraz wydawnictwa krajoznawcze. W punkcie IT można wynająć licencjonowanego przy Wojewodzie zachodniopomorskim przewodnika turystycznego PTTK, który oprowadzi grupy zorganizowane po terenie gminy czy regionie. Istnieje możliwość wynajęcia autokaru oraz załatwienia wszelkich formalności związanych z wycieczką turystyczno-krajoznawczą. Doświadczony pilot poprowadzi wycieczkę w najciekawsze miejsca wybrzeża. W przypadku dużych grup istnieje możliwość zorganizowania lekcji muzealnych czy tzw. wieczorów historycznych, na których dzięki dawnym fotografiom sprzed nawet 100 lat można przenieść się w przeszłość i dowiedzieć się więcej o ciekawej a często niezwykłej historii Gminy Rewal. Lekcje muzealne prowadzi nauczyciel historii w oparciu o materiały zgromadzone w muzeum z wykorzystaniem techniki multimedialnej.

   Kontakt:
   Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu
   Al. Bursztynowa 28, 72-350 Niechorze

   muzeum@rewal.pl
   tel.(091) 38 63 250
   CIPR Rewal

Autor: Magda
Źródło: Magda
Data publikacji: 2011-08-03 10:40:00
Wyszukaj ofertę
 
Cena: - - - PLN
Trwa ładowanie...
Więcej opcji